top of page

Munkahelyi képzések támogatása

A Munkahelyi képzések támogatása pályázat vissza nem térítendő támogatásokkal segíti a vállalkozásokat munkavállalóik képzésében, ezzel hozzájárulva a termelékenység javulásához és a munkavállalók kompetenciáinak fejlesztéséhez. Az eddigi szakaszokban már több, mint 1200 vállalkozás és 50 ezer munkavállaló részesült képzési támogatásban. A jelenlegi nehéz munkaerőpiaci helyzetben a vállalkozások számára kedvező lehetőség ez a támogatás, amellyel új és egyedülálló módon képezhetik meglévő munkavállalóikat.
 

Pályázók köre:

Mikro- kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok Magyarország teljes területén (Budapest sem kivétel!)

Támogatott vállalkozások:

  • Kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok

  • Mikro-, kis és középvállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel

  • Nagyvállalatok, amelyek rendelkeznek legalább 2 lezárt, teljes üzleti évvel

Az igénylőnek rendelkeznie kell önerővel, nem lehet köztartozása, nem állhat felszámolás alatt. Ugyanazon vállalkozás többször is benyújthat támogatási kérelmet képzések megvalósítására, amennyiben a korábbi igénylési körben támogatott képzések megvalósultak, és a záró elszámolást benyújtotta.

A „Munkahelyi képzések támogatása” c. pályázat benyújtható önálló és együttes kérelemként is.

Ennek megfelelően kétféle kérelem benyújtására van lehetőség:

  • önálló kérelem: a pályázó vállalat kizárólag saját munkavállalói számára valósít meg egy vagy több, belső vagy vásárolt szolgáltatásként megvalósuló „külső” képzést,

  • együttes kérelem: együttes kérelmet beszállítói integrátor vállalat nyújthat be. Az együttes kérelem a beszállítói integrátor saját munkavállalóinak és a beszállító(k) munkavállalóinak közös képzését tartalmazza. Az ilyen kérelemben foglalt képzések is lehetnek belső, vagy vásárolt szolgáltatásként megvalósuló külső képzések.

A támogatás jellege, mértéke:

A vállalkozások részére továbbadott támogatásokra ebben az ütemben 70 milliárd Ft forrás áll rendelkezésre.

  • Az egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség 250 000 Ft, ami maximálisan 350.000 Ft/főre növelhető, amennyiben a továbbadott támogatás mértékének növeléséhez kapcsolódó indikatív feltételeket teljesíti.

  • A támogatás összege nagyvállalatok esetén maximum 150 millió Ft, KKV-k esetén maximum 75 millió Ft.

  • A támogatás mértéke nagyvállalatoknál 50%, mikro- és kisvállalkozásoknál 70%, középvállalkozások esetében pedig 60%.

A támogatás összege: 75 millió – 150 millió Ft

Intenzitás: 50-70%

A GINOP Plusz-3.2.1-21 pályázattal támogatható képzések

  • Soft skill képzések (pl. együttműködésfejlesztés, kommunikáció, munkavégzési hatékonyság, vezetők fejlesztése): a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére vagy fejlesztésére irányuló képzés, ami ágazattól, szakmától független. Ilyenek pl. a kommunikációs képzések, a vezetői készségek fejlesztését célzó tanfolyamok vagy a projekt alapú csapatmunka képzés.

  • IKT (információs és kommunikációs technológiákra) irányuló képzés: Olyan képzés, amely digitális technológia alkalmazásához szükséges kompetencia megszerzésére és fejlesztésére irányul. Többek között ide lehet sorolni az irodai szoftverek használatával kapcsolatos képzéseket, a CNC programozási ismereteket vagy a Java programnyelvet oktató képzéseket.

  • Nyelvi képzés: A nyelvtudás és nyelvvizsga megszerzéséhez szükséges ismeretek, képességek elsajátítása nyelvi tanfolyamokon keresztül.

  • Szakmai ismeretre irányuló képzés: Olyan képzések, amelyek szakmai képzés vagy részszakmára felkészítő szakmai oktatás, vagy valamilyen foglalkozás, munkakör, vagy munkatevékenység magasabb szintű végzéséhez szükséges kompetencia megszerzésére, fejlesztésére irányul.

Képzési forma:

  • kontaktórás

  • online

  • távoktatás

  • zárt rendszerű távoktatás

A képzés minimum időtartama: 16 óra

A támogatás igényléséhez fontos feltétel, hogy az KKV-k esetében minimum 3, a nagyvállalatok esetében minimum 8 fő képzése szükséges!

A képzésbe vonható munkavállalókra vonatkozó feltételek:

  • Mikro-, kis- és középvállalatok esetében legalább 3 fő, míg nagyvállalatok esetében legalább 8 fő képzése szükséges.

  • A képzésben részt vehet bármely, a támogatást igénylő vállalkozás által foglalkoztatott, magyar állampolgárságú és minden olyan, külföldi állampolgárságú természetes személy is, aki magyarországi munkavégzésre jogosító munkavállalási, vagy összevont kérelmezési eljárás alapján kiadott tartózkodási engedéllyel rendelkezik, vagy magyarországi munkavállalásához engedély nem szükséges.

  • A képzésbe vont munkavállalók esetében az adott munkavállaló első képzésének megkezdését megelőző napig van lehetőség cserére
    A képzésben résztvevők névsorát a képzés megkezdését megelőző napig szükséges benyújtani a http://munka.hu felületen található űrlapon (létszámfeltöltési űrlap)

  • A Hatósági Szerződésben megállapított támogatási összeg nem növekedhet a munkavállaló cseréjével. Amennyiben a cserével a vállalat alacsonyabb összegű képzési támogatásra lenne jogosult, az az átfordulási szempontok vizsgálatakor kerül visszakövetelésre. Az eredeti részvevőnél alacsonyabb bérű munkavállalóra történő csere estén a csökkentett összegű bértámogatás kerül kifizetésre.

Kizáró tényezők:

  • Nem nyújtja be a képző kiválasztásának alátámasztásához szükséges 3 db árajánlatot (lásd 1. számú melléklet) és képzőre vonatkozó feltételek teljesülésének igazolását és a költségek nem kerülnek megfelelően alátámasztásra;

  • De minimis támogatás esetén: amely tevékenysége nem felel meg az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1407/2013/EU bizottsági rendeletben és a Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló, 2014. június 17-i 651/2014/EU bizottsági rendeletben foglaltaknak.

  • Mezőgazdasági de minimis támogatás esetén: amely tevékenysége nem felel meg az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a mezőgazdasági ágazatban nyújtott csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1408/2013/EU bizottsági rendeletekben foglaltaknak.

bottom of page